ks. Alvaro Grammatica

ks. Alvaro Grammatica

Alvaro Grammatica, urodzony w 1964 roku w Monticelli Brusati we Włoszech, jest kapłanem wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel. 
W 1985 roku, po mocnym doświadczeniu wylania Ducha Świętego wszedł do Koinonii Jan Chrzciciel jako brat konsekrowany gdzie 1 stycznia 1993 roku złożył śluby wieczyste. 
Po latach służby w szkołach ewangelizacji na całym świecie, od 1996 roku rezyduje w Diecezji pilzneńskiej w Czechach. 
Kontynuując zaangażowanie w formację ewangelizatorów, od 1996 do 2006 roku był przełożonym lokalnej wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel w Czechach.
Moderator administracyjny in solidum parafii Litice-Dobřany-Merklín Diecezji pilzneńskiej, od 2012 do 2017 roku pełnił funkcję wikariusza biskupiego do spraw nowej ewangelizacji.
Aktualnie jest egzorcystą diecezjalnym i misjonarzem miłosierdzia.
Na podstawie pracy na temat Żydów mesjanistycznych otrzymał stopień doktora nauk teologicznych w zakresie teologii dogmatycznej, współpracuje jako wykładowca z wydziałem teologicznym w Českich Budějovicach.
Od 2006 roku jest moderatorem generalnym Koinonii Jan Chrzciciel, prywatnego stowarzyszenia wiernych, które liczy dziesięć tysięcy członków, z których 250 konsekrowanych i 50 kapłanów oraz ok. trzydzieści wspólnot życia na pięciu kontynentach. 

Please publish modules in offcanvas position.