Siewcy Słowa

Siewcy Słowa

Lista gości, którzy poprowadzą spotkanie na stadionie była systematycznie odkrywana i znajduje się poniżej. Ostatnich trzech Siewców Słowa podamy w „stosownym” czasie - przed spotkaniem. Rekolekcje Stadion Młodych to czas, który dedykujemy na budowanie wiary za pomocą świadectw i konferencji wygłoszonych przez zaproszonych gości. Są to ludzie, którzy potrafią trafić do serc!

 

Kiedyś założyciel i lider zespołu punkrockowego Maria Nefeli, narkoman, na granicy śmierci, dziś człowiek czysty i nawrócony, w całej Polsce prowadzi w ośrodkach dla uzależnionych szkolenia prewencyjne oraz głosi świadectwo swojego uzdrowienia z uzależnienia. Napisał o tym książkę biograficzną pt. „Ocalony. Ćpunk w Kościele”. Ma dwójkę dzieci – syna i córkę.

Od 2007 r. biskup ordynariusz diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej. Zawołanie biskupie: "Być w Chrystusie".

W ramach Konferencji Episkopatu Polski został wiceprzewodniczącym Komisji Charytatywnej, delegatem KEP ds. Nauczycieli oraz ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, a także wszedł w skład Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. 

Urodzony w Krakowie. Od 14 września 2017 r. metropolita łódzki, mianowany przez Ojca Świętego Franciszka. Autor i współautor wielu książek i publikacji. Ceni sobie obecność pośród ludzi, w parafiach, ze wspólnotami i ruchami kościelnymi, o czym świadczy to, że często prowadzi i głosi rekolekcje. Zawsze podkreśla, że „w wierze najważniejsze jest osobiste spotkanie z żywym Bogiem”. Jako biskupowi towarzyszy Mu zawołanie „Virtus in infirmitate” - „Moc w słabości”. Jest szefem Zespołu do spraw Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski.


https://biskup-rys.pl/o-biskupie

 

 

Lider wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” zrzeszonej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Prowadzi rekolekcje, wieczory chwały, fora charyzmatyczne oraz modlitwy o uzdrowienie w Polsce i na świecie. Swoją ewangelizacyjną służbą stara się przyprowadzać ludzi do osobistej relacji z Panem Jezusem. Prywatnie absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Autor książki „Rozpal wiarę a będą działy się cuda”.

Urodzony we Wrocławiu. Od dziecka związany ze środowiskiem hip – hop. Raper i autor tekstów, tworzy i nagrywa muzykę – na swoim koncie ma już 3 płyty. Koordynator i ambasador Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r. Czynnie zaangażowany w duszpasterstwo młodzieży. Posługuje w archidiecezji wrocławskiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Bartczak

Alvaro Grammatica, urodzony w 1964 roku w Monticelli Brusati we Włoszech, jest kapłanem wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel. 
W 1985 roku, po mocnym doświadczeniu wylania Ducha Świętego wszedł do Koinonii Jan Chrzciciel jako brat konsekrowany gdzie 1 stycznia 1993 roku złożył śluby wieczyste. 
Po latach służby w szkołach ewangelizacji na całym świecie, od 1996 roku rezyduje w Diecezji pilzneńskiej w Czechach. 
Kontynuując zaangażowanie w formację ewangelizatorów, od 1996 do 2006 roku był przełożonym lokalnej wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel w Czechach.
Moderator administracyjny in solidum parafii Litice-Dobřany-Merklín Diecezji pilzneńskiej, od 2012 do 2017 roku pełnił funkcję wikariusza biskupiego do spraw nowej ewangelizacji.
Aktualnie jest egzorcystą diecezjalnym i misjonarzem miłosierdzia.
Na podstawie pracy na temat Żydów mesjanistycznych otrzymał stopień doktora nauk teologicznych w zakresie teologii dogmatycznej, współpracuje jako wykładowca z wydziałem teologicznym w Českich Budějovicach.
Od 2006 roku jest moderatorem generalnym Koinonii Jan Chrzciciel, prywatnego stowarzyszenia wiernych, które liczy dziesięć tysięcy członków, z których 250 konsekrowanych i 50 kapłanów oraz ok. trzydzieści wspólnot życia na pięciu kontynentach. 

Urodzony w Białej Podlaskiej. W czasach szkolnych związany z Ruchem Światło Życie. Człowiek wielu talentów. Katecheta, rekolekcjonista. Zaangażowany w duszpasterstwo młodzieży. Ksiądz, który dla młodzieży nieustannie „coś” organizuje – wyjazdy, rekolekcje, spotkania, konkursy, bezalkoholowe bale. Obecnie posługuje jako wikariusz w parafii Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, w diecezji drohiczyńskiej.

http://parafia.to-my.pl/ks-piotr-jarosiewicz

23-latek pochodzący z Warszawy. W wieku 14 lat zaczął pić, ćpać, kraść… był dzieckiem ulicy. Był niewierzący, wyśmiewał i prześladował tych, którzy mówili o Bogu. Gdy przeżył spoczynek w Duchu Świętym jego życie zaczęło się zmieniać. Postanowił, że chce iść za Jezusem, że chce być Jego apostołem.  W wakacje 2017 r. przeszedł, na piechotę, z Warszawy do Medjugorje, relacjonując całą wyprawę na profilu facebookowym „Z buta do Maryi”

https://www.facebook.com/zbutadomaryi

Znany i ceniony muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Założyciel i lider zespołu „Maleo Reggae Rockers”. Członek zespołów, m.in. „2Tm2,3” oraz „Arka Noego”. Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą. Chętnie zapraszany mówca na katolickie spotkania młodzieżowe. Wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”. W 2014 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, za zasługi na rzecz rozwoju kultury oraz za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. W 2016 r. ukazała się książka jemu poświęcona, pt. „Urodzony, by się nie bać”.

http://ksiegarekordow.pl/kapitula/15-dariusz-malejonek

Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego, pisarz, redaktor „Gościa Niedzielnego” i czasopisma muzycznego „Ruah”. Mieszka w Katowicach wraz z żoną i trójką dzieci. Autor wielu książek chrześcijańskich, m.in. „Radykalni”, „Pan Bóg? Uwielbiam!” oraz „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Nawrócony od ponad dwudziestu lat. Cztery lata temu przeżywał kryzys na wszystkich płaszczyznach życia, w którym nauczył się uwielbiać Pana Boga w największej ciemności. Dzisiaj mówi: „Ja się decyduję na uwielbienie, bo jest napisane: W każdym położeniu dziękujcie Bogu”. Od tego momentu doświadczył wylania Ducha Świętego, zaczął wchodzić w żywą relację z Jezusem i posługiwać charyzmatami.

Raper z kilkunastoletnim stażem. W 2006 r. przeżył prawdziwe spotkanie z Bogiem. Dziś stara się pomagać innym poprzez rap. Jego główne przesłanie skierowane jest do ludzi mocno zagubionych i poszukujących. Stara się tworzyć rap tak, aby zachęcić ich do wybrania Chrystusa, aby poprzez muzykę spotykali się z Bogiem. Bycie katolikiem znaczy dla niego bycie tym, kto pragnie poznawać Chrystusa, chce za Nim podążać i po każdym upadku chce do Niego wracać. Mówi: „Nie można robić muzyki o Jezusie, dla Jezusa bez kontaktu z Nim. To podstawa”. 
https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/droga_201307_besiu.html

Wokalista zespołu T.Love, autor tekstów, jedna z ważniejszych postaci polskiej sceny muzyki alternatywnej i rockowej lat 80. i 90. W Kościele odnalazł miłość i wsparcie. Proces nawrócenia trwa u niego już 20 lat. W ciągu ostatniego roku odwiedził Medjugorie i wziął urlop od showbiznesu. Te doświadczenia zbliżyły go jeszcze bardziej do Boga i zaczął modlić się różańcem, który do tamtej pory wydawał mu się śmieszny.

Absolwentka teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w Koszalinie. Autorka tekstów, muzyki i scenariuszy oraz założycielka zespołu „Pieśń Chwały”. Od wielu lat głosi Ewangelię, prowadząc rekolekcje i misje w Polsce oraz za granicą, a także posługując w zespołach muzycznych, jako lider uwielbienia, wokalistka, gitarzystka oraz pianistka. Jest członkiem Szkoły Nowej Ewangelizacji. Założyła Akademię Rozwoju Talentów kształcącą między innymi ewangelizatorów, głoszących, liderów i muzyków. Współorganizowała dwa duże katolickie spotkania w Polsce:  „Jezus na stadionie” oraz „Słowo stało się Ciałem”. Jest pomysłodawczynią serii konferencji dla kobiet „Queen Style”, autorką książek „Umiłowana czyli kobieta z klasą” oraz „Najlepsza Towarzyszka – Ezer Kenegdo”, a także właścicielką firmy „Dla Jezusa”. 

Dzisiaj 24-letnia dziewczyna, która urodziła się bez rąk i bez nóg. Dzięki akcji niemieckiego dziennika „Bild” dzisiaj spełnia swoje marzenia.

Please publish modules in offcanvas position.